Всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи,
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.

Н. Красоткіна

Слово "школа" походить від грецького слова "сколе", що означає "дозвілля". Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.

У 1565 р. з'явився перший буквар для навчання дітей, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.

1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.

У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.

У різних країнах існують різнісистеми оцінкизнань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.

У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мовидля папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.

Цікаве про школу у інших країнах світу

Цікаво, що у багатьох країнах професію вчителя у школі, а особливо, початкових класах, вважають жіночою (більше половини педагогів у школах − жінки).

А от в Японії більшість вчителів в школах − чоловіки. Також японці притримуються строгих канонів в одязі для школи, у той час, як в інших країнах не вщухають суперечки з приводу обов’язкового дрес-коду у школах.

Великобританія донедавна вважалася оплотом шкільних традицій, бо тут шкільна форма з’явилася ще у 1500 роках, за часів правління короля Генріха VIII. Учнів вдягали у синій колір, він символізував смиренність, до того ж синя тканина була однією з найдешевших.

Треба сказати, що учбовий процес у світі постійно змінювався. Якщо раніше, кілька століть тому, віддавати дітей у школи могли дозволити собі тільки заможні громадяни, то тепер початкова й середня освіта є обов’язковою для всіх дітей у більшості країнах світу. Крім того, діти стали більше часу проводити в школі.

Починаючи від 2004 року, згідно зі звітом ЮНЕСКО, понад 13 років (основна десятирічка плюс трирічний ліцей або профколедж) у школі вчаться діти у Фінляндії, Новій Зеландії та Норвегії. В Україні, а також більшості пострадянських республік, навчальний процес у школі триває 11 років. Це майже в два рази більше, ніж в Бангладеш або М’янмі.

Школярі Північної Америки також проводять за шкільними партами близько 11 років. В Азії діти вчаться у школі 9 років, а в Африці у середньому 7,5 років. Для багатьох європейських країн, а також країн Латинської Америки, навчальний процес у початковій і середній школах триває 12 років. Найменше, трохи більше двох років, у школі вчаться діти Афганістану.

Системи освіти у школах різних країн світу різняться. Доволі популярною стає методика, коли учню, починаючи із 4-5 класу (так звані старші класи) пропонують самому обирати профіль навчання, збільшуючи кількість годин на тиждень з того чи іншого предмету. Втім, експерти вбачають у такому підході окрім плюсів і мінуси, бо таким чином на вивчення базових предметів у школах відводиться менше годин. Приміром, влада в Австралії занепокоїлась системою шкільної освіти в країні.

Справа у тім, що Австралія − це передусім сільськогосподарська країна, а знання, що їх набувають у школах сучасні учні, далекі від вівчарства, садівництва тощо. Результати досліджень шокували австралійських освітян, бо майже половина опитаних учнів не знала походження їжі.

Чиновники Великобританії стурбовані комунікативними навичками школярів та стилем спілкування у соціумі. Школярам до 18 років порекомендували відмовитись від сленгу, а також утриматись від усілякого типу скорочень у діалозі. Навіть “привіт-бувай” настійливо порадили замінити на більш офіційні висловлювання, як-то “доброго ранку-до побачення”. Чи досягнуть британські школярі рекордів у навчанні, якщо будуть спілкуватись літературно-витриманою мовою, покаже час.

Кiлькiсть переглядiв: 1127

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.